رازهای زندگی

رازهای زندگی

 پروردگارا! تو را شکر میگویم که مرا ناظر بر معجزه ات در بهبود بیماری بندگانت قرار دادی و از تو سپاسگزارم که حقارت و ضعف مرا به رویم نمی آوری. 

 

عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان خوب: 


اولین موضوع راجع به تبلیغات بعضی از رسانه ها علیه تخم مرغ هستش که ادعا میکنند مصرف زیاد تخم مرغ باعث مشکلات کبدی و سطح بالای کلسترول میشود.در صورتی که تخم مرغ حاوی چربی های اشباع شده خوب هست و تخم مرغ هیچ تاثیری در کلسترول و چربی بدن ندارد و عامل چاقی نیست. 

دوم خطر استفاده ار رژیم گریپ فروت برای بعضی از دوستان که قصد لاغری دارند: من زیاد شنیدم که بعضی از موسسات لاغری ادعا میکنند با زیاد خوردن گریپ فروت مخصوصا" ناشتا تاثیر زیادی در کاهش وزن خواهند داشت. در صورتی که رژیم سخت گریپ فروت عامل لختگی خون در پاها و از کار افتادن هر دو پا را به ارمغان خواهد آورد. 

در مورد ظروف مسی بارها تاکید کردم برای سلامتی خودتون از این ظروف برای پخت و پز استفاده کنید! ولی اگر ظروف مسی شما سفید کاری (با قلع) نشده است برای نگهداری طولانی مدت غذای خود از ظروف شیشه ائی و چدنی و چینی و ... استفاده کنید . ولی اگر ظرف مسی شما درونش با قلع سفید شده است میتوانید غذای خود در این ظروف برای مدت طولانی نگه دارید. 

و اما: قانون طبیعت اینکه که حداقل طول عمر هر موجودی 5 برابر زمان بلوغ آن باشد: مثلا" مرغ در 6 ماهگی به بلوغ میرسد پس دو سال و نیم طول عمر مفید این پرنده است و یا اسب در چهار سالگی بالغ میشود پس طول عمر آن میشود 20...لذا برای ما انسانها که در حدود 20 سالگی بلوغ خود را کامل مکنیم عمر مفید باید حتما" 100 سال باشد و این فقط با تغذیه سالم و آرامش میسر است. 

یکی از عواملی که خفت ما آدما را گرفته و توی 10 سال اخیر 5 برابر زمان قبل داره قربانی میگیره بیماری سرطان هستش. 

خیلی ها فکر میکنند سرطان یک اتفاق پیچیده توی بدن است و درمان اون غیر ممکنه..در صورتی که سرطان فقط بی بند و باری یک تعداد سلول توی بدن است که پا را از گلیم خودش درازتر میکنند و وارد جایگاه سلول های دیگر میشوند. 

عاملی که در کنترل بیماری سرطان نقش مهمی دارد القاء هورمون جنس مخالف به بیمار سرطانی میباشد. یعنی اگر ترشحات تخمدان زن را به مرد سرطانی بدهند یا ترشحات بیضه های مرد را به زن سرطانی بدهند بهبود کامل حاصل میشود. 

ولی شانسی که خداوند برای ما آدمها ایجاد کرده این است که که رازیانه و مخمر آبجو دارای هورمون زنانه هستند و میتوانند نقش فعالی در کنترل سرطان مردان داشته باشد. هرچند که زیاده روی در مصرف آنها مردان را عقیم میسازد. 

در کل عسل طبیعی - خرما(به علت داشتن منیزیم که ماده ضد سرطان است) - سیر به عنوان خوراکی های ضد سرطان نام برده میشوند. 

بریم سراغ مسئله شام و ناهار: 

اکثر رفقا سئوال میکنند که آیا نخوردن شام برای سلامتی مفید است یا خیر؟ 

اکثرا" فکر میکنند نخوردن شام نقش حیاتی در سلامتی انسان دارد! ولی دقیقا" بر خلاف این موضوع ناهار را باید کنترل شده و متعادل مصرف کرد زیرا نصف آن در بدن رسوب ایجاد میکند و شام را باید تا قبل از ساعت 9 شب کامل مصرف نمود . زیرا حدود 3 ساعت بعد از آن بعد در حال استراحت کامل است و سیستم گوارش شام را جذب کامل مینماید و تاثیر آن در بدن دقیقا" دو برابر ناهار میباشد. 

سئوال بعدی دوستان راجع به گوجه فرنگی میباشد! 

فراموش نکنید گوجه فرنگی از گیاهی بومی به نام گیاه لعنتی (در زبان بومیان آنجا) در آمریکای شمالی فرآوری شده که سم آن در آزمایشگاههای اروپا گرفته شده و با تغییر در ژن این گیاه کاشت آن در آمریکا و اروپا شروع شد و تنها خاصیت آن عامل PH مناسب اسیدیته آن برای پوست و پروستات میباشد و هیچ ارزش غذائی دیگری ندارد و بزرگترین عیب آن این است که ضد ویتامین C میباشد و سرماخوردگی را در بدن تشدید مینماید. 

و اما: این دو هفته اخیر حدود 32 مراجعه از طرف خانمها داشتم که از درد مچ و مفاصل دست و پا مینالیدند. 

پس از بررسی کامل این عزیزان متوجه شدم عامل اصلی این درد به جهت عدم دقت در تغذیه در دوران عادت ماهیانه و مصرف ژلوفن و بروفن در این دوران - طریقه بد نشستن خانمهای کارمند و کمبود ویتامین B و مصرف کورتون و آنتی بیوتیک های مختلف در دوران بیماری قبل میباشد. 

اولین راه درمان خانمهای گل ایرانی این است که فورا" روغن کنجد را به مدت 2 ماه جایگزین تمام روغن های مصرفی کنند و همین روغن را شب به قسمت های پردرد بمالند و یک سکه در آن ناحیه قرار داده و با پارچه ببندند. 

مصرف قرصهای مسکن را در دوران پریود قطع کنند و جوشانده رازیانه و تخم زردک(هویج ) را در صبحگاه جایگزین کنند و بعد از صبحانه به مدت دوازده روز یک لیوان سرکه سیب+عسل و آب (به نسبت مساوی) میل کنند و مصرف سبزیجات و میوه های فصلی را بالا ببرند و توی این مدت از خم کردن دست خود پرهیز نمایند تا بهبودی کامل ایجاد شود. 

البته برای درمان سریعتر از سیستم بادکش 5 گانه استفاده میشود که در همان حین از بازو 30 سی سی خون برداشته میشود و سیستم اعصاب دست را فعال میسازند و باید تمرین فیزیوتراپی انجام شود. 

خوب دیگه ببخشید سرتون رو درد آوردم! بریم سراغ جواب سئوالات شما: 

: بهترین راه برای تقویت نطفه و آب منی بالا بردن سطح ویتامین A در بدن میباشد. بهترین نسخه برای این منظور اضافه کردن جوانه کنجد+ جوانه گندم در یک لیوان شیر پر چرب در صبح ناشتا است. البته جویدن کندر هم تاثیر بالائی دارد. 

: من اعتقادی به ماندگاری بیماری آرتروز ندارم! این مورد با حجامت پا از ناحیه ساق و رژیم مناسب غذائی و استفاده از روغن کوهان شتر+سقز قابل درمان کامل میباشد. 


: برای بهبود بیماری کسانی که زیاد خون دماغ دارند باید سطح ویتامین K را در بدن آنها بالا ببرید. زیرا این ویتامین عامل انعقاد خون و جلوگیری از رقیق شدن آن میباشد. برای درمان خون دماغ در تابستان از جوانه شبدر+ جوانه یونجه در ماست بعد از غذا استفاده نمائید. 

: شیرینی خامه ائی (مخصوصا" دو روز مانده ) عامل از بین رفتن ویتامین B و عامل ایجاد کیست تخمدان و رحم در خانمها میباشد. پوست غلات و میوه جات سرشار از ویتامین B میباشد. 

 

  
سلامت باشید 

نویسنده مقاله: آرش روشن

تلفن کانون طب سنتی ایران مشاوره رایگان :

021- 88336487-88336488

/ 0 نظر / 26 بازدید